“Szerelmi bombázás” áldozata vagy, ha rajongással manipulálnak!
Segítesz lakást nézni és azt berendezni? Neked annyira finom ízlésed van, számítok a női energiádra” – Attila ellágyult tekintettel nézett rám, és közben megsimogatta a kezemet.
Akár jól is eshettek volna a szavai, ha egy régi barátja vagyok, vagy a nagy szerelme, akivel egyszer majd együtt akar élni. De valójában két hete randiztunk egymással, és annyit tudtam róla, hogy középvezető, szeret síelni, olvasni, és jól csókol. Noha befeszültem a kérdéstől, udvariasan hárítottam, és Attila nem is hozta fel újra. Egy hétig.
Addigra már három óriási csokrot kaptam tőle, csipke hálóinget és két könyvet. Addigra ő már érezte, hogy én vagyok a lelki társa, én viszont viszketni kezdtem mindenhol. A diagnózis egyértelmű volt számomra: heveny love bombing áldozata lettem. A szerelmi bombázást – a másik ember befolyásolási kísérlete túlzott figyelemmel, gyengédséggel – már a hetvenes években is használták a különböző szektaguruk annak érdekében, hogy a tagok hűségesek és engedelmesek maradjanak.
Mindenki szereti, ha figyelnek rá, különlegesnek érzi magát, és ehhez még szektatagnak sem kell lenni. Manapság a hírhedt Tinder-csalót hozzák fel szélsőséges példának, és a média is egyre többet foglalkozik a jelenséggel. Persze ki ne szeretné az udvariasságot, apró figyelmességeket, szép szavakat? Ki ne áhítozna arra, hogy ő legyen a vágy tárgya, az a különleges lény, aki miatt a másik alig tud koncentrálni a munkájára?
Egy kapcsolat elején különösen izgalmas a figyelem felkeltése, ám a fénysebességgel érkező édes üzenetek és a nem szűnő ajándéktenger mögött aljas manipuláció húzódhat. Ha úgy érzed, túl jó, hogy igaz legyen, már kezdhetsz is gyanakodni, mert lehet, hogy belesétáltál a csapdába. Természetesen nem minden romantikus félőrült, hiszen valaki tényleg szeret ajándékokat adni vagy szerelmes levelet írni.
Forrás: igazino.hu